Bank Zachodni WBK

ESTATE BLOG

Co się liczy przy kredycie hipotecznym?

Co się liczy przy kredycie hipotecznym?

Przed podjęciem decyzji o  kredycie hipotecznym, warto  odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, dotyczących naszej obecnej sytuacji finansowej i perspektywy na najbliższe lata:

Czy mam stabilne dochody i zatrudnienie? 

Czy jestem w stanie w dłuższym terminie przeznaczyć miesięcznie określoną kwotę na spłatę raty kredytu?

Jeśli tak, to potencjalny kredytobiorca staje przed naprawdę szeroką ofertą kredytową dostępną na naszym rynku.

Należy przy tym pamiętać, że ubiegając się o kredyt musimy posiadać środki na wkład własny w wysokości 10% wartości kredytu. Do wkładu własnego bank zaliczy m.in. wartość działki, na której chcemy postawić dom czy środki z funduszy inwestycyjnych.

  • Różne potrzeby, różne kredyty 

W zależności od potrzeb klientów i celów kredytowania Bank Zachodni WBK może zaoferować  szukającym środków na finansowanie swojego wymarzonego lokum różne rozwiązania kredytowe, nawet na 30 lat. Warto pamiętać, że przy wsparciu Banku, klienci Banku Zachodniego WBK mogą sfinansować właściwie każdą potrzebę mieszkaniową. Od zakupu nowego lub używanego mieszkania czy domu, po budowę nowej nieruchomości czy zakup działki. Na szczególną uwagę zasługuje oferta kredytu na budowę domu systemem gospodarczym, gdzie nie wymagamy przedstawiania faktur za zakupione materiały budowlane i wykonane prace, gdyż postęp prac weryfikujemy na podstawie bezpłatnych inspekcji pracownika banku. Kredyt jest wypłacany w transzach, co jest wygodnym rozwiązaniem dla osób budujących dom.

Bank Zachodni WBK, oprócz standardowych kredytów mieszkaniowych ze zmiennym oprocentowaniem oferuje również kredyty o stałym, w okresie pierwszych pięciu lat, okresem kredytowania. Klienci, którzy zdecydują się na to rozwiązanie, mają pewność, że nawet w sytuacji rynkowej podwyżki stóp procentowych, raty ich kredytu pozostaną w niezmiennej wysokości w okresie 5 lat.”

  • Korzystne warunki                                                                                                   

Bank premiuje rzetelnych klientów oferując im korzystniejsze warunki kredytowania, np. niższą prowizję. Co ciekawe, bank nie warunkuje udzielenia kredytu hipotecznego od posiadania innych produktów, ale klienci, którzy mają lub założą w banku konto osobiste i zadeklarują wpływ wynagrodzenia w wysokości minimum 2000 zł miesięcznie dodatkowo obniżą swoją marżę.  

Wniosek kredytowy można złożyć w placówce banku lub na infolinii 1 9999 (opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora). Z oferty kredytu mogą skorzystać osoby, które spełniają wymagane przez bank warunki oceny zdolności kredytowej.

Więcej informacji na temat oferty Banku Zachodniego WBK  można znaleźć w placówkach Banku Zachodniego WBK S.A. oraz na stronie www.bzwbk.pl