Portfolio - Estate Center - Estate Center

 Portfolio

 

 

W centralnym miejscu Jeżyc – jednej z najbardziej urokliwych i klimatycznych dzielnic Poznania, w kwartale ulic Gajowa-Sienkiewicza-Kraszewskiego-Zwierzyniecka, na terenie dawnej zajezdni tramwajowej powstaje Zajezdnia Poznań – inwestycja typu mixed-use: mieszkaniowo-usługowo-biurowa.
Usługa: zarządzanie i komercjalizacja/ sprzedaż.

www.zajezdniapoznan.pl

     

 

NAI Estate Fellows zarządzał budynkiem w okresie od 2012 do 2015 roku. Kluczowym osiągnięciem naszego poznańskiego oddziału było doprowadzenie poziomu wynajmu nieruchomości z 60% do prawie 100% w ciągu pierwszego roku zarządzania. Dla klienta świadczyliśmy również usługi operacyjnego i finansowego zarządzania nieruchomością.

link: City Park

     

 

Zarządzanie oraz sprzedaż lokalu użytkowego

 

 

Neorenesansowa kamienica przy skrzyżowaniu ulic Krysiewicza i Ogrodowej powstała u schyłku XIX wieku na wąskiej, trójkątnej parceli, której zawdzięczała swoją rozpoznawalną kubaturę i potoczną nazwę: poznańskie „Żelazko” (w nawiązaniu do słynnego nowojorskiego Flatiron Building).


W 2011 roku, ku rozżaleniu mieszkańców, architektów i historyków, z uwagi na zły stan techniczny budynku, zapadła decyzja o jego rozbiórce. Jedna z piękniejszych poznańskich kamienic zniknęła, jak się zdawało bezpowrotnie, z krajobrazu śródmieścia.


Po pięciu latach powraca do życia w nowej odsłonie. Projekt odbudowy obejmuje wierną rekonstrukcję elewacji zabytkowego budynku na podstawie inwentaryzacji, historycznej ikonografii oraz najnowszych technik skanowania trójwymiarowego i badań stratygraficznych.

     

 

Wyłączny sprzedawca apartamentów w projekcie Jeżycka 39

 

  Kameralna zabudowa butikowej kolekcji 57 apartamentów łączy wygodę mieszkania z jednoczesnym korzystaniem z walorów dzielnicy.

"Biorąc pod uwagę zróżnicowany kontekst urbanistyczny oraz wyeksponowaną i nachyloną w kierunku doliny Bogdanki narożną działkę, zdecydowaliśmy się na prostą modernistyczną formę z silnie wyartykułowanymi podziałami elewacji. Jaśniejsza monolityczna partia cokołowa koresponduje z gzymsami sąsiednich kamienic, a górne wycofane i "prześwietlone" kondygnacje nawiązują do skośnych dachów. Świadome rozprucie budynku na 2 bryły, połączone z wycofanym trzonem klatki schodowej pozwoliło na optyczną redukcję skali zabudowy i zaznaczenie reprezentacyjnej strefy wejścia do loby budynku."
- Piotr Napierała, pracownia Habitat. Współautor projektów: Osiedle Botaniczna, Słowiańska 36, Przemysłowa 33.
     

 

Zarządzanie nieruchomością- biurowce przy ulicy Szelągowskiej w Poznaniu

 

 

Centrum biurowe usytuowane przy ulicy Szelągowskiej w Poznania. Trzypiętrowy budynek o powierzchni 1800 mkw, 3 poziomy przestrzeni biurowych oraz 50 miejsc na parkingu podziemnym dla Klientów. Zakres naszych usług związanych z obsługą obiektu obejmuje zarządzanie operacyjne. W ostatnim czasie pod naszym nadzorem przeprowadzono wiele niezbędnych zmian i optymalizacji serwisów

     

 

 

 

Centrum Handlowo-Biurowe Kupiec Poznański zostało otwarte w 2001 roku i jest usytuowane w samym sercu Poznania. Sześciopiętrowy budynek o powierzchni 30.000 mkw, zapewnia 3 piętra powierzchni handlowej, 3 poziomy przestrzeni biurowych oraz 150 miejsc na parkingu podziemnym dla Klientów i prawie 100 Najemców.


Zakres naszych usług związanych z obsługą obiektu obejmuje zarządzanie operacyjne, obsługę finansową jak również obsługę marketingową. W ostatnim czasie pod naszym okiem centrum przeszło niezbędne zmiany i optymalizacje zarówno w części handlowej jak i usługowej.

www.kupiecpoznanski.pl

     

 

 

Modernizacja i komercjalizacja obiektu

 

Business Park Grunwald to obiekt biurowo – magazynowy położony w przemysłowej strefie poznańskiej dzielnicy Grunwald. Cały obiekt należący do Spółki Park to prawie 9 ha gruntu, na którym obecnie znajdują się hale magazynowe, magazynowo – produkcyjne, powierzchnie biurowe do wynajęcia o łącznym metrażu około 13 tys. m2.

W ostatnim czasie pod okiem Estate Fellows Poznań budynek z lat 70-tych zyskał nowoczesną elewację, nowe wnętrza wraz z wyposażeniem w nowoczesne urządzenia i instalacje. Biurowiec spełnia wymogi energetyczne przewidziane normami dla roku 2020. Budynek został przygotowany dla najemców w bardzo elastycznej aranżacji, pozwalającej na podział powierzchni na dowolne moduły. Projekt okazał się dużym sukcesem – wynajęty został w całości do czasu zakończenia prac budowlanych.

businesspark-grunwald.pl

     

 

Libelta 27 - zarządzanie i komercjalizacja

 

 

  Willa przy ul. Libelta 27, dzięki swojej lokalizacji, bogatej historii, sięgającej czasów jej budowy w 1894 roku, uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych i najlepiej położonych kamienic Poznania.
Już blisko 125 lat temu ze względu na wyjątkowość architektury, budynek ten stanowił symbol luksusu i prestiżu. Odrestaurowany z dbałością o detale ponownie stanowi architektoniczną wizytówkę miasta.

Budynek oferuje 1800 m2 powierzchni przeznaczonej na biuro w najwyższym standardzie wykończenia, łączącym nowoczesność z zabytkowym wystrojem architektonicznym. Możliwa jest własna aranżacja oraz elastyczne dostosowanie do potrzeb najemcy.

- odrestaurowane detale: efektowne sztukaterie, dębowy parkiet ułożony w wzór jodełki
- wysokie, dobrze doświetlone pomieszczenia
- trzy klatki schodowe z nowoczesną windą
- usługa consierge
- restauracja w pomieszczeniach dawnej wozowni
- klimatyzowane pomieszczenia
- sale konferencyjne
     

 

Komercjalizacja nieruchomości „Jakuba Wujka” w Poznaniu

 

 

 

Firma Estate Fellows Poznań skomercjalizowała w całości powierzchnię handlowo-użytkową w nieruchomości „Jakuba Wujka” w Poznaniu. Proces sprzedaży lokali komercyjnych o łącznej powierzchni 1525m2 przeprowadziła Magdalena Wizerkaniuk. Pod tym adresem swą siedzibę znalazły: dwie firmy IT, przychodnia alergologiczna, gabinet fizykoterapii, prestiżowy salon fryzjerski oraz firma audytorska. „Komercjalizacja została przeprowadzona bardzo sprawnie i od podpisania umowy trwała niecałe 10 miesięcy”- powiedziała Patrycja Masiarek Prezes Zarządu Estate Fellows Poznań.

Nieruchomość „Jakuba Wujka” została nominowana do Nagrody Quadro prezydenta Poznania, przyznawanej dla najlepszego budynku. Projekt biura architektonicznego Litoborski+Marciniak budynku mieszkalnego usytuowanego między ulicami ks. Jakuba Wujka i Niedziałkowskiego został przez jurorów doceniony za umiejętne zagospodarowanie ograniczonej przestrzennie działki i elegancką architekturę od strony Niedziałkowskiego. Architekci nawiązali do architektury wildeckich kamienic i przemysłowych tradycji tego miejsca poprzez zastosowanie czerwonej cegły i metalowych detali.

Constructa Plus tworzy projekty deweloperskie realizując je na obszarze Poznania, wpisuje się tym samym od wielu lat w jego mieszkaniowy krajobraz. Tworząc nowe inwestycje, stawia na jakość, najlepsze lokalizacje, a przede wszystkim na dobrą architekturę, tworzoną we współpracy z najlepszymi poznańskimi pracowniami architektonicznymi.

     

 

Zarządzanie nieruchomością - kamienica przy ulicy Mokra 4 w Poznaniu

 

 

Kamienica zlokalizowana jest przy ulicy Mokrej 4 w Poznaniu, zarządzamy budynkiem oraz zarządzamy najmem krótkoterminowym. Powierzchnia 700m2 podzielona na 9 pokoi 2 lub 4 osobowych z pełnym systemem przeciwpożarowym. Kamienica z pełną automatyzacją kontroli dostępu poprzez system rentinglock.

     

 

Zarządzanie nieruchomością - kamienica przy ulicy Woźna 4 w Poznaniu

 

 

Kamienica zlokalizowana jest przy ulicy Mokrej 4 w Poznaniu, zarządzamy budynkiem oraz zarządzamy najmem krótkoterminowym. Powierzchnia 700m2 podzielona na 9 pokoi 2 lub 4 osobowych. Kamienica z pełną automatyzacją kontroli dostępu poprzez system rentinglock.