Biznes - Estate Center

ESTATE BLOG

Jak tchnąć w stare biurowce nowe życie?

Jak tchnąć w stare biurowce nowe życie?

Na współczesnym rynku nieruchomości biurowych, Inwestorzy prześcigają się w uatrakcyjnianiu swoich budynków, żeby przyciągnąć jak największą liczbę najlepszych Najemców. Istnieją jednak także takie budynki, które swoje najlepsze czasy mają za sobą. Co zrobić, aby miały one również swoje miejsce na biurowej mapie polskich miast? Należy wykorzystać ich ukryty potencjał. Oczywiście, Właściciel musi zdawać sobie sprawę z tego, że nie może konkurować z najlepszymi, najnowocześniejszymi inwestycjami, a co za tym idzie – ciężko będzie mu liczyć na najwyższe czynsze w mieście. Nie należy się jednak poddawać – dla każdego tego typu budynku zawsze jest perspektywa.

W dużych miastach istnieje pewna nisza, którą warto wykorzystać. Mowa o firmach z branży IT. Ich specyfika polega na szybkim rozwoju, a co za tym idzie - niemożliwym do przewidzenia zwiększaniem stanu zatrudnienia. To powoduje często trudności w wynajęciu lokalu w nowym biurowcu, gdzie okres najmu wynosi minimum 5 lat. Takie firmy potrzebują dużo bardziej elastycznych rozwiązań. Można zatem dostosować budynek do aktualnych standardów w zakresie branży IT, poprzez zaaranżowanie w atrakcyjny sposób powierzchni wspólnych, zadbanie o rowerzystów i wynajmowanie lokali na krótsze okresy. Można wydzielić gotowe moduły lub wykończyć większą przestrzeń w sposób łatwy do podzielenia.

Inną niszą na tego typu rynku są biura w bardzo dobrym standardzie, ale o niewielkiej powierzchni – już od 30-40 m2. Firmy handlowe zatrudniające niewielu pracowników lub też ich przedstawicielstwa w innych miastach Polski, potrzebują biur niewielkich lecz reprezentacyjnych. Warto więc w budynkach wynajmować nawet pojedyncze pokoje.

Studium przypadku:

Nasza Firma doradzała Spółce Park przy planowaniu modernizacji budynku biurowego z lat 70-tych XX wieku i zajmowała się jego komercjalizacją. Budynek o charakterystycznym dla czasu jego budowy układzie gabinetowym, był przez poprzedniego właściciela bardzo wyeksploatowany, można wręcz powiedzieć, że zrujnowany. W roku 2017 przeprowadzono jego kompleksową modernizację:

- ocieplenie ścian zewnętrznych

- wymiana systemu grzewczego

- montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją

- montaż systemu klimatyzacji

- wymianę wszystkich okien

- dobudowanie w części frontowej 2 szybów windowych i wyposażenie budynku w windy

- remont parkingu, montaż systemu parkingowego oraz wiaty w części dla rowerów

- w piwnicy aranżacja zaplecza dla rowerzystów z szatniami i natryskami

- utworzenie recepcji i kantyny na parterze

- salkę konferencyjną do wspólnego użytku Najemców

Powierzchnie zaaranżowano w sposób bardzo elastyczny. Pozostawiono ściany nośne, pozostałe ścianki były stawiane w przypadku, gdy taka była wola Najemcy. Wielkość powierzchni najmu wynosiła od około 25 m2.

Budynek spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Najemców. Wynajmowane były zarówno małe powierzchnie – pojedyncze pokoje, jak i połączone dwa, trzy. Znalazł się też Najemca powierzchni obejmującej prawie 2 piętra. Klienci docenili wysokiej jakości wykończenie, elastyczną aranżację, a także możliwość zawarcia umowy najmu na okres krótszy niż 5 lat.

Czekamy na kolejną Inwestycję Spółki Park.

Każdy wiekowy budynek może przejść swój renesans. Trzeba tylko mieć na niego dobry pomysł i nie upierać się przy tym, że zawsze będzie należał do najatrakcyjniejszych.

 

10-lecie Klubu Kobiet Przedsiębiorczych

10-lecie Klubu Kobiet Przedsiębiorczych

Klub Kobiet Przedsiębiorczych działa już 10 lat!
Przez ten czas zrzeszył ponad 1800 klubowiczek – kobiet przedsiębiorczych z Poznania i nie tylko, które miały okazję do wymiany doświadczeń podczas 134 spotkań przy 5360 filiżankach kawy 
By stosownie uczcić tę okazję spotykałyśmy się na uroczystej Gali 10 października 2018 r.

Jak czytamy na stronie klubu: Główną ideą Klubu Kobiet Przedsiębiorczych jest promowanie przedsiębiorczości jako nowego stylu życia wśród kobiet, a także rozwój firm prowadzonych przez kobiety. Staramy się promować i zachęcać do rozwoju usług wspomagających przedsiębiorcze kobiety by ułatwić im utrzymanie równowagi między pracą i życiem rodzinnym. Uważamy, że kobiety są predysponowane do tego by prowadzić prężnie działające firmy i tym samym stwarzać miejsca pracy, dlatego wspieramy je w kierunku wzrostu konkurencyjności ich przedsiębiorstw. Popularyzujemy dobre praktyki i prezentujemy przykłady kobiet - przedsiębiorców, które osiągnęły sukces zawodowy. Wspieramy oraz inspirujemy kobiety, które chcą zwiększyć efektywność ekonomiczną swojej firmy i budować własnej marki poprzez niekonwencjonalne rozwiązania i ciekawe pomysły ... bo kiedy kobiety wspierają kobiety dzieją się niesamowite rzeczy!

 

Podczas Gali Mandala Beauty Clinic przygotowała niespodziankę w postaci ścianki do zdjęc. A oto jej efekty:

Patrycja Masiarek z Partnerem Estate Center- Szalbierz Design

Zespół Estate Fellows Poznań i Estate Center

od lewej: Justyna Wasiak, Roma Piotrowska-Oko, Magdalena Wizerkaniuk, Magdalena Górzna-Jaromin Estate Point, Natalia Skiba 

17 urodziny Kupca Poznańskiego

17 urodziny Kupca Poznańskiego

Estate Fellows Poznań Sp. z o.o (czyli nasza spółka-matka) jest zarządcą Kupca Poznańskiego, który 21 wrzesnia obchodził w Teatrze Muzycznym w Poznaniu swoje 17 urodziny.

Mieliśmy przyjemność przedpremierowo zobaczyć musical Rodzina Adamsów oraz brać udział w wyjątkowym bankiecie.

 

 

Kupiec Poznański pod nowymi sterami

Kupiec Poznański pod nowymi sterami

"Cieszymy się z zaufania jakim obdarzył nas Właściciel nieruchomości przekazując nam ją w zarządzanie. Zakres naszych usług związanych z obsługą obiektu obejmuje zarządzanie operacyjne, obsługę finansową jak również obsługę marketingową. W najbliższym czasie będziemy chcieli przyjrzeć się funkcjonowaniu biurowca oraz centrum handlowego i zaproponować niezbędne zmiany i optymalizacje”. – mówi Patrycja Masiarek – Dyrektor Oddziału NAI Estate Fellows w Poznaniu i właścicielka ESTATE CENTER. 

Centrum Handlowo-Biurowe Kupiec Poznański zostało otwarte w 2001 roku i jest usytuowane w samym sercu miasta Poznania. Sześciopiętrowy budynek o powierzchni 30.000 mkw, zapewnia 3 piętra powierzchni handlowej, 3 poziomy przestrzeni biurowych oraz 150 miejsc na parkingu podziemnym dla Klientów i prawie 100 Najemców.Lokalizacja u zbiegu ważnych ulic handlowych miasta: Podgórnej, Św. Marcin, Szkolnej oraz Wrocławskiej powoduję, że na stałe wpisał się w krajobraz Poznańskiej Starówki.

Do głównych Najemców Kupca Poznańskiego należą: Klinika Enel – med, C&A, Biedronka, Poczta Polska, Monnari, Bialcon, Molton oraz wielu innych.