O rynku - Estate Center

ESTATE BLOG

Mosinova - lokale handlowe do wynajęcia!

Mosinova - lokale handlowe do wynajęcia!

➡️1 I 2 PARTER 166,40 m2

(lokal 1 i 2 do wynajęcia w całości lub do podziału na dwa mniejsze lokale) 
➡️3 PARTER 50,10 m2
➡️4 PARTER 52,55 m2
➡️5 PARTER 52,55 m2
➡️6 PARTER 71,56 m2

Mamy jeszcze dwa lokale na I PIĘTRZE 
➡️7 I PIĘTRO 82,05 m2
➡️8 I PIĘTRO 82,48 m2

Mosinova to NOVA ENERGIA MIASTA!

W budynku przewidziano również miejsca w hali garażowej oraz miejsca naziemne przed budynkiem.

➡️KOMERCJALIZACJA LOKALI HANDLOWYCH: 
poznański oddział / NAI Estate Fellows
☎️ +48 534 852 447 / Magdalena Wizerkaniuk

http://mosinova.pl/

Kobieta w (typowo) męskim świecie.

Kobieta w (typowo) męskim świecie.

Zarządza oddziałem NAI Estate Fellows Sp. z o.o., należącym do grupy NAI Estate Fellows, jednej z największych firm z branży nieruchomości w Polsce. Wygrywa przetargi, bo wie jak stworzyć indywidualną ofertę na miarę potrzeb. W świecie opanowanym przez mężczyzn odnajduje się doskonale, traktując ich jak partnerów biznesowych. Patrycja Masiarek jest typową kobietą biznesu, nie zapominając przy tym o domu, który daje jej prawdziwe szczęście.

  • Tak zaczyna się artykuł w najnowszym numerze Poznański Prestiż, w którym znajdziecie Państwo wywiad z naszą Prezes - Patrycją Masiarek.

​Zapraszam do lektury! 

 

 

źródło: Poznański Preztiż

 

 

Mieszkanie dla młodych 2017 - reaktywacja

Mieszkanie dla młodych 2017 - reaktywacja

W dniu 7 lipca br. Sejm przyjął ustawę zmieniającą zasady programu Mieszkanie dla Młodych. Nowe przepisy zmienią dotychczasowe zasady programu co pozwoli na składanie wniosków o dopłatę jeszcze z puli roku 2017. Zmiany zwiększą poziom możliwych do wykorzystania środków z puli 2018 roku, jednak ponowne składanie wniosków o przyszłoroczne dopłaty możliwe będzie dopiero w styczniu.

  • Jak było?

Bank Gospodarstwa Krajowego, zgodnie z dotychczasowymi regulacjami, wstrzymywał przyjmowanie wniosków o dopłatę, jeśli suma złożonych wniosków przekroczyła próg 95 procent całego limitu przewidzianego na dany rok. Tak sytuacja miała miejsce w marcu 2016 roku, a także 1 lutego tego roku. Po osiągnięciu określonego pułapu program MdM na dany rok się kończył. Pozostałe 5 procent było w myśl autorów ustawy zarezerwowane na dopłaty, które przysługują z tytułu urodzenia 3 lub kolejnego dziecka w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości. Praktyka jednak pokazała, że zapotrzebowanie na te dopłaty jest znikome. Również nie całe 95 procent na dopłaty było wykorzystywane. Część osób rezygnowała z kredytu lub nie mogła go uzyskać w banku, więc środki do puli powracały. Jednak przepisy nie przewidywały procedury ponownego przyjmowania wniosków przez BGK, w sytuacji gdy przyjmowanie wniosków zostało już wstrzymane. Z tego powodu, wg stanu na 30.06.2017 roku z puli tegorocznej wykorzystane zostało tylko ok. 91 procent środków.

  • A jak będzie?

Nowe przepisy zmieniają zasady w dwóch obszarach. Po pierwsze, BGK będzie wstrzymywał przyjmowanie wniosków po osiągnięciu progu 100 procent ustalonego limitu. Pod drugie, możliwe będzie ponowne składanie wniosków o dopłatę z puli roku 2017. Kwota ok. 67 mln (9 proc. pozostałego limitu) będzie mogła znowu trafić do osób ubiegających się o zakup nieruchomości. Oznacza to, że przy utrzymaniu dotychczasowego poziomu średniej dopłaty jeszcze w tym roku będzie można złożyć około 2600 wniosków o dopłatę.

  • Kiedy można składać wniosek?

Ustawa weszła w życie 1 sierpnia. W związku z powyższym bank BGK w dniu 7 sierpnia 2017 r. planuje opublikowanie komunikatu BIP o wznowieniu od dnia 8 sierpnia 2017 r. możliwości składania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla młodych” do momentu wykorzystania kwoty 67 mln zł i osiągnięcia poziomu 100% planowanych wypłat na bieżący rok, a więc do wysokości 746 mln zł. W związku z faktem, że środków wystarczy tylko na około 2500-2600 wniosków możemy przypuszczać, że dodatkowa pula wyczerpie się w ciągu 1-2 dni. Z tego powodu zainteresowane osoby już dzisiaj powinny zacząć kompletować dokumentację i być przygotowanym do złożenia wniosków.

Michał Krajkowski, Główny Analityk, Notus Finanse

Czym jest rewitalizacja?

Czym jest rewitalizacja?

Rewitalizacja stanowi ostatnio bardzo popularny termin używany głównie przez organy jednostek samorządu terytorialnego. Wielu z nas kojarzy się głównie z odrestaurowaniem zabytkowych obiektów, bądź generalnie remontem, jednak z prawnego i planistycznego aspektu rewitalizacja jest pojęciem znacznie szerszym.

Zgodnie z ustawą z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz.U. 2015 poz. 1777): „rewitalizacja stanowi proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki, skoncentrowane terytorialnie, prowadzone przez interesariuszy rewitalizacji na podstawie gminnego programu rewitalizacji”. 

 

Zatem dobrze przeprowadzony proces rewitalizacji to nie tylko odnowione elewacje, to przede wszystkim kompleksowe działania integrujące aspekty przestrzenne, architektoniczne, ekonomiczne oraz społeczne. Obszar, który z jakiegoś powodu znalazł się w potrzebie wymaga ponownego „przyłączenia” do życia miasta. Warto zdać sobie sprawę z faktu, iż rewitalizacja stanowi proces trudny i rozpięty w czasie. Jej potrzeba jest wynikiem wieloletnich zaniedbań, które nie są proste w eliminacji.

Potrzeba zainicjonowana tego procesu występuje w większości polskich miast, gdzie można wyznaczyć obszary o zaniedbanej infrastrukturze oraz licznych problemach społecznych i ekonomicznych. Koncentrują się w nich negatywne zjawiska społeczne, gospodarcze, przestrzenne oraz ekonomiczne. W celu wyznaczenia obszaru kryzysowego przeprowadzane są najczęściej badania wskaźnikowe mające na celu wskazać obszary najbardziej problemowe w strukturze całego miasta. 

Podejmowanie i realizacja  gminnych programów rewitalizacji to sprawa szczególnie poważna nie tylko ze względu na polepszanie warunków i standardu życia w miastach oraz podnoszeniu jakości przestrzeni publicznej, ale również dlatego, iż jest znaczącym czynnikiem podnoszenia konkurencyjności miast w skali ponadlokalnej, a nawet ponadnarodowej.