Zakończyła się modernizacja obiektu biurowo-magazynowego Grunwald Business Park w Poznaniu. - Blog Estate Center - Estate Center

ESTATE BLOG

Zakończyła się modernizacja obiektu biurowo-magazynowego Grunwald Business Park w Poznaniu.

Zakończyła się modernizacja obiektu biurowo-magazynowego Grunwald Business Park w Poznaniu.
 
Obiekt biurowo–magazynowy Business Park Grunwald znajduje się w przemysłowej strefie dzielnicy Grunwald w Poznaniu. Jest to miejsce dobrze skomunikowana z obwodnicą (S11, A2), a także z centrum miasta (komunikacja miejska). Atutem lokalizacji jest także bliskość lotniska. Obiekt należy do Spółki Park. Zajmuje on niemal 9 ha gruntu, na którym znajdują się hale magazynowe, magazynowo-produkcyjne orazpowierzchnie biurowe. Po zakupie Business Park Grunwald, Spółka Park systematycznie modernizowała hale i przylegające do nich biura. Powierzchnie biurowe są dostosowywane do potrzeb zarówno małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw. 

Spółka Park przeprowadziła również modernizację biurowca z początku lat 70-tych. Jest to obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej. Budynek zyskał nowoczesną elewację, nowe wnętrza wraz z wyposażeniem w nowoczesne urządzenia i instalacje. W ramach prac modernizacyjnych budynek został wyposażony w dwa szyby windowe, instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją, instalację klimatyzacyjną itd. Biurowiec spełnia wymogi energetyczne przewidziane normami dla roku 2020. Na parterze znajdują się wspólna recepcja i kantyna, a na poziomie -1 – zaplecze dla rowerzystów. W przygotowaniu projektu Spółce doradzała NAI Estate Fellows Poznań sp. z o.o. 

Budynek został przygotowany dla najemców w bardzo elastycznej aranżacji, pozwalającej na podział powierzchni na dowolne moduły. Projekt okazał się dużym sukcesem – wynajęty został w całości do czasu zakończenia prac budowlanych. Najemcy docenili estetykę i wysoką jakość wykonania, a także otwartość na ich potrzeby – mówi Justyna Wasiak, manager ds. wynajmu i sprzedaży poznańskiego oddziału NAI Estate Fellows i ESTATE CENTER. Wkrótce realizowane będą kolejne projekty na pozostałych do zabudowy hektarach.

Było nam niezmiernie miło pracować przy tym projekcie.

Oto efekty:

 

Estate Fellows Poznań - biurowiec Park Grunwald

 

Estate Fellows Poznań - biurowiec Park Grunwald

Estate Fellows Poznań - biurowiec Park Grunwald